HARMÓNIA A ŽENSKOSŤ S HODINKAMI TOCCATA

29. 4. 2015

Švajčiarska spoločnosť RAYMOND WEIL s potešením oznamuje spoluprácu s medzinárodne uznávanou huslistkou, Nicolou Benedetti. Spoločne predstavujú dámske hodinky toccata s priemerom ciferníka 34 mm. Rovnako ako naša nová tvár kolekcie, tak aj jej kolekcia hodiniek toccata, je elegantná, jednoduchá, klasická a zároveň nadčasová. Nepochybne bude hitom tohto roka.  

HARMÓNIA A ŽENSKOSŤ S HODINKAMI TOCCATA

Po minuloročnej úspešnej kolekcii predstavuje RAYMOND WEIL novú kolekciu hodiniek toccata venovanú ženám túžiacim po jednoduchosti, elegantnosti, nadčasovosti a výnimočnosti. Vybavené quartzovým strojčekom, sú hodinky toccata kombináciou dostupnosti a kvality. Hodinky sú dostupné v krásne okrúhlom oceľovom dizajne s ciferníkom s priemerom 34 mm, v dizajne Rose Gold PVD pozlátené ružovým zlatom alebo Yellow Gold PVD so žltým zlatom. Ciferník, ktorého ručičky sa pohybujú nad indexmi hodín z diamantov nepretržite sem a tam, predstavuje jednoduché, no veľmi precízne melodické aranžmá pod taktovkou dirigenta. So svojím perleťovým ciferníkom a saténovým remienkom sú hodinky toccata tým pravým odrazom ženskosti.

Spoločnosť RAYMOND WEIL je hrdá, že môže spolupracovať s takou umelkyňou, akou je Nicola Benedetti a podeliť sa o jej talent s váženými zákazníkmi. Nicola Benedetti, škótska rodáčka s talianskymi koreňmi, je jednou z najvyhľadávanejších huslistiek svojej generácie. Jej schopnosť zaujať publikum, jej vrodený zmysel pre hudbu a jej vášnivý výzor spojený s držaním tela, citlivosťou a veľkorysosťou, z nej robia jednu z najvplyvnejších umelkýň klasickej hudby tohto storočia. Vo svojich 27. rokoch vystupuje s poprednými svetovými orchestrami a spolupracuje s významnými dirigentmi. V priebehu svojej kariéry získala niekoľko ocenení, vrátane ceny BBC Young Musician a dvoch ocenení Brit awards v kategórii Classic. V roku 2013 jej kráľovná Alžbeta II. udelila vyznamenanie MBE (Rád britského impéria) za jej hudobné pôsobenie na svetovej scéne a charitatívnu činnosť. Podporuje hudobné vzdelanie a rozvoj mladých talentov. Vytvorila združenie na podporu vzdelania, vrátane asociácií na hudobných školách a miestnych úradoch.

,,Je nám cťou, že môžeme spolupracovať s takou nadanou umelkyňou, ktorá perfektne stelesňuje hodnoty našej značky. Nesmierne nás teší, že sa Nicola Benedetti pripojí k ďalším hudobníkom, akými boli napríklad spevák Labirinth, gitarista Miloš Karadaglić a dvojica violončelistov 2Cellos, ktorí boli v minulosti tvárami spoločnosti RAYMOND WEIL,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti RAYMOND WEIL Elie Bernheim.

,,RAYMOND WEIL má za sebou dlhú a úspešnú spoluprácu zameranú na podporu hudby a hudobníkov a chce aj v budúcnosti podporovať klasickú hudbu. Teší ma, že sa môžem zapojiť do programu Music Ambassadors, ktorý podporuje hudobné talenty a predstaviť vám moju vlastnú značku hodiniek kolekcie toccata,“ vyhlásila Nicola Benedetti.

Nicolina charitatívna činnosť na podporu hudobného vzdelania bude počas roku 2015 podporovaná aj jej vlastnou značkou. Na oslavu spoločného partnerstva navrhla švajčiarska spoločnosť spolu s umelkyňou špeciálnu limitovanú edíciu s 300 kusmi. Táto čokoládovo hnedá verzia hodiniek toccata, vysádzaná 91 diamantmi, vás bezpochyby zaujme.