MONTBLANC SUMMIT

21. 5. 2017

Prvé inteligentné hodinky značky Montblanc.

Montblanc Summit

Luxusná technológia.

Kolekcia Montblanc Summit preniesla majstrovské hodinárstvo do digitálneho veku.

Novátorský duch Montblancu poháňa firmu k objavovaniu nových teritórií už od jej založenia v roku 1906. Takto to bolo pred 110 rokmi s plniacimi perami, a je to stále rovnaké aj v roku 2017 s nástupom prvých „inteligentných hodiniek“ značky Montblanc. Dostali meno Montblanc Summit a kombinujú jemné hodinárstvo s Android Wear™ 2.0 - najnovším Google operačným systémom pre smartwatch, a s procesorom Qualcomm® Snapdragon™ Wear 2100 - jedným z najpokročilejších a najsilnejších nositeľných procesorov na trhu pre smartwatch.

Montblanc predstavuje prvé luxusné inteligentné hodinky s klasickým vintage vzhľadom tvoriac digitálnu interpretáciu najlepšieho hodinárstva. Poskytujú dokonalú alchýmiu medzi konštrukčnými predpismi tradičného hodinárstva s prémiovými materiálmi a najmodernejšími technológiami. Tieto luxusné smartwatch sú významné hodinky poháňané najmodernejšími technológiami na trhu. Pre pocit skutočných hodiniek na zápästí je displej hodiniek zakrytý jemne zaobleným zafírovým sklíčkom, ktoré je svetovou novinkou vo svete inteligentných hodiniek.

„Nič sa nedá prirovnať k pocitu tradičných švajčiarskych hodiniek, ale v dnešnom rýchlom svete je možnosť napojiť sa na všetky digitálne informácie nevyhnutnou,“ vysvetľuje Jérôme Lambert CEO Montblanc International. "Montblanc Summit prepája tieto dva svety pomocou jednoduchého a vysoko funkčného produktu, ktorý dáva majiteľovi slobodu mať všetko.“

Montblanc spolupracoval s Google na kolekcii Montblanc Summit, aby využil nový Android Wear 2.0 operačný systém (OS) pre smartwatch, ktorý má najpokročilejšie funkcie a software, a zároveň kompatibilitu so zariadeniami Android a iOS. Montblanc spolupracoval tiež s firmou Qualcomm Technologies a ich Snapdragon Wear 2100 procesor zaručuje hodinkám vysoký výkon pri maximálnej výdrži batérie. Výkon procesoru umožňuje majiteľom Montbanc Summit užívanie ľahko reagujúceho, plynulého užívateľského rozhrania (UI), ktoré bezproblémovo prechádza z jednej aplikácie do ďalšej, personalizovanie rozsahu aplikácií a zobrazenia ciferníkov, a využívanie Google asistenta a hudby v pohybe. Vďaka procesoru Snapdragon od Qualcomm Technologies podávajú hodinky najvyšší výkon s optimálnou výdržou batérie.

Dizajn Montblanc 1858 stretáva digitálne technológie
Pri vytváraní dizajnu Montblanc Summit chcela firma priniesť úplne výnimočný vintage (starobylý) dizajn do tejto novej kategórie produktov, aby inšpirovala mladšiu generáciu, ktorá oceňuje vintage vzhľad. Obzvlášť keď je kombinovaný s vysoko kvalitnou oceľou a titánom v puzdrách hodiniek a modernými remienkami, ktoré dávajú pocit klasických mechanických hodiniek na zápästí.
Presne takouto je oceňovaná kolekcia 1858, ktorá bola hlavnou inšpiráciou pre 46mm puzdro hodiniek, rovnako ako pre klasické ciferníky, ktoré sú digitálnym vyjadrením kolekcie 1858. Kolekcia mechanických hodiniek mala vycibrený vintage vzhľad a bola vyrobená podľa najvyšších štandardov. Nová Summit kolekcia priekopnícky preklenula priepasť medzi analógovými a digitálnymi hodinkami.

Funkcie a vlastnosti
1.39” veľký dotykový AMOLED displej s vysokým kontrastom má živé a brilantné farby. AMOLED displej je zakrytý zaobleným zafírovým sklom, ktoré je svetovou novinkou vo svete inteligentných hodiniek. Hodinky sú vodeodolné (štandard IP68), majú mikrofón pre hlasové pokyny a početné senzory: monitor srdcovej frekvencie, krokomer, gyroskop, kompas, barometer, svetelný senzor okolia a mnohé ďalšie.

Montblanc Summit 46mm puzdro je na výber v rôznych prevedeniach – oceľ potiahnutá čiernym PVD, dvojfarebný variant čistá oceľ s oceľou potiahnutou čiernym PVD, oceľ s titánom. Remienky sú v ôsmych rôznych štýloch a farbách pre každú príležitosť: športové vodeodolné kaučukové NATO náramky v čiernej, modrej, zelenej a červenej, klasické kožené náramky v čiernej, hnedej a modrej, a exkluzívny hnedý náramok z aligátora.

Montblanc Summit je v predaji od júna 2017 vo veľmi konkurencie schopných cenách od 940 € do 1080 €.

TECHNICKÉ ÚDAJE

OPERAČNÝ SYSTÉM: Google Android Wear™ 2.0 a Qualcomm® Snapdragon™ Wear 2100 procesor.
DESIGN: inšpirovaný kolekciou Montblanc 1858
ZAOBLENÉ SKLO: zafírové zaoblené sklo po prvý krát použité pri smartwatch
DISPLEJ: 1.39” AMOLED displej s vysokým kontrastom
MONITOR TEPOVEJ FREKVENCIE: funkcia, ktorú nemajú smartfóny, meria fitness aktivity
FITNESS PREHĽAD: meranie tepu a sledovanie denných cieľov (kroky, spálené kalórie, vzdialenosti, aktívny čas...)
PERSONALIZÁCIA: štyri rôzne puzdrá, osem remienkov a množstvo rôznych ciferníkov má potenciál vytvoriť spolu až 300 unikátnych dizajnov
APPKY NA MIERU: prístup k tisícom rôznych aplikácií v Google Play Store.
SVETOVÝ ČAS: rýchlo a ľahko zobrazuje rôzne časové zóny
VÝKONNOSŤ: jeden z najlepších procesorov a displejov na trhu s ultra-rýchlym výkonom
PREDINŠTALOVANÉ APPKY: početné inštalované aplikácie ako Runtastic, Uber a Foursquare pomáhajú od prvého momentu zapnutia hodiniek
GOOGLE ASISTENT: pomocou inštalovaného mikrofónu môže užívateľ svojho Google Asistenta požiadať vyhľadať rôzne druhy informácií
HUDBA: Google music player ukladá skladby do internej pamäte hodiniek a hrá hudbu priamo do Bluetooth slúchadiel

TECHNICKÝ ZOZNAM
Operačný systém - Android Wear 2.0
Displej - 1.39" AMOLED
Rozlíšenie - 400x400 (286 ppi)
Priemer - 46 mm
Hrúbka - 12,5 mm
Ochrana – zaoblené zafírové sklo
Veľkosť remienka - 22 mm, odnímateľný
Puzdro hodiniek – nerezová oceľ + titán
Procesor - Snapdragon Wear 2100
Pamäť - 512MB
Úložisko - 4GB
Baterka - 300 mAh
Vodeodolné - IP68
Skrolovacie koliesko - Nie
Mikrofón - Áno
Reproduktor - Nie
Vibrácia - Áno
Wi-Fi - Áno
NFC Pay - Nie
GPS - Nie
LTE - Nie
Senzor tepovej frekvencie - Áno
Barometer - Áno
Svetelný senzor okolia - Áno