SANTOS DE CARTIER

18. 6. 2018

Cartier tento rok redesignoval jednu zo svojich ikonických kolekcií: kolekciu SANTOS.

SANTOS DE CARTIER

V roku 1904 Louis Cartier urobil zásadný objav vo svete výroby hodiniek vytvorením jedných z prvých náramkových hodiniek vôbec. Urobil ich pre pilota menom Santos-Dumont, ktorý chcel zistiť čas bez toho, aby musel stratiť z dohľadu kontrolky svojho lietadla. Z pôvodných vreckových hodiniek bolo ponechané len to potrebné. Hodinky sa stali doplnkom, ktorý bol vystavený na zápästí a viditeľný pre všetkých. Geometrický tvar, zaoblené rohy, harmonicky tvarované spoje smerujúce k remienku... Santos hodinky predstavujú skorý prejav štýlu Art Deco.

Na trh boli uvedené s veľkým úspechom v roku 1911. Nový prielom hodinky Santos priniesli v roku 1978, keď bol Cartier dosť odvážny na to, aby ich doplnil zlatým a oceľovým náramkom, materiálmi, ktoré predtým nikdy neboli prepojené. Výsledkom boli sofistikované vycibrené hodinky, ktoré zažili neuveriteľný úspech. So svojimi viditeľnými skrutkami, vystupujúcou fazetou a členitým náramkom, Santos hodinky sú naozaj maskulínne dielo.

Model z roku 1912:

 

Nové modely Cartier predstavil na výstave SIHH 2018.

Dve veľkosti medium (35.1mm x 41.9mm ) a large (39.8mm x 47.5mm) v prevedení oceľ alebo oceľ so zlatom sú štíhlejšie ako predtým (hrúbka je iba 8,83 mm a 9,08 mm). Ciferník sa vracia ku čistému klasicizmu, modré ručičky a vrch korunky sú typické pre Cartier. Hodinky poháňa in-house strojček caliber 1847 MC.

Náramok je v kolekcii Santos veľmi dôležitý a dokonale dopĺňa dizajn hodiniek. Oceľový alebo v kombinácii so zlatom, s viditeľnými skrutkami a s patentom QuickSwitch.

QuickSwitch systém slúži na rýchlu a veľmi jednoduchú výmenu remienka. V našej predajni Watch de Luxe v Eurovea, kde značku Cartier predávame, si môžete k modelom Santos doobjednať remienky z kože (teľacia alebo z aligátora) v rôznych farbách a jednoducho ich meniť podľa potreby a nálady.