SLIM D'HERMÈS

14. 7. 2015

Posun smerom k základom

Slim d'Hermès

Hermès predstavuje novú kolekciu hodiniek, zrodenú zo štylistického cvičenia na tému estetická čistota: Slim d’Hermès. Ich rozhodnutie zamerať sa na základné prvky má za následok línie vyznačujúce sa triezvosťou, ktorú reprezentuje štíhlosť puzdra. Široký ciferník okamžite upúta pohľady, kým dizajn ušiek pre náramok vytvára ideálny uhol. Neobyčajná jednoduchosť týchto hodiniek vyjadruje pohyb smerom k základným prvkom, a to nekompromisným, jedinečne vyrovnaným spôsobom.

Model Slim d’Hermès, ktorý navrhol Philip Delhotal, umelecký riaditeľ La Montre Hermès, svedčí o grafickom prístupe módneho domu prostredníctvom originálnej typografie, ktorú vytvoril Philippe Apelog na vyjadrenie hodín. Ľahká, vzdušná silueta číslic prináša živý rytmus, ktorý dodáva času príjemnú kadenciu.

Tieto hodinky, určené pánom aj dámam, sú dostupné v troch veľkostiach. V samotnom srdci veľkého modelu s priemerom až 39,5 mm bije ultra tenký strojček Hermès H1950. Integráciou mikro rotora sa podarilo zoštíhliť samonaťahovací kaliber, ktorý má teraz rozmer iba 2,6 mm. Tak ako ostatné modely z dielne Hermès, aj tento strojček je ozvláštnený motívom “spŕšky písmen H”, kým mostíky sú ručne skosené, aby tak uchovali tradíciu ručnej výroby hodiniek. Zafírové zadné sklo ponúka pohľad na tieto detaily, ktoré vyjadrujú vysokú odbornosť značky. Čas je vyjadrený tým najjednoduchším spôsobom, iba v podobe hodín, minút a sekúnd.

39,5 mm model môže byť vybavený mechanizmom večného kalendára, ktorý je jednou z najžiadanejších hodinárskych komplikácii. Ide o funkciu, ktorá odpočítava dni a mesiace, a tým, že dokáže brať ohľad na prestupné roky, vytvára tzv. štvorročný kalendár. Zároveň zobrazuje fázy mesiaca v prirodzenej bielej perleti, ktoré sú v kontraste s avanturínovou tmou, a zobrazuje duálny čas v utra tenkej kompozícii.

32 mm a 25 mm model poháňa strojček quartz, kým nové farby obohacujú škálu remienkov z krokodílej kože: čierne ríbezle, oblačná biela a zafírovo modrá, spolu s uhľovo čiernou, etruskovou, slonovinovou a ultrafialovou. Remienok je v prevedení chrómovej teľaciny, kože Barenia alebo vo verzii oceľového náramku. Model Slim d’Hermès je v prevedení ružového zlata alebo ocele, s alebo bez diamantov. V prípade ružovo zlatej verzie sú hodinky ozdobené ciferníkom s prepletaným vzorom v prirodzenej perleťovej farbe s motívom značky na zadnej strane puzdra.

Či už ide o mechanickú symfóniu alebo umeleckú kompozíciu, d’Hermès spĺňa krajne čistú definíciu času, symbolizujúcu návrat k základom hodinárskeho umenia. V súlade s hrdými tradíciami firmy, táto kolekcia poskytuje široký záber pre zdôraznenie umeleckosti diela, či už historického alebo takého, ktorý zatiaľ nemá v oblasti výroby hodiniek obdobu, a tým umožňujú vznik skutočne výnimočných diel.