TAG HEUER CARRERA MIKROGRAPH 1/100TH SECOND CHRONOGRAPH

19. 11. 2015

Limitovaná edícia 150 kusov

„Prvý na svete: Mechanický chronograf so 1/100 sekundy v prevedení centrálnej ručičky“

TAG Heuer Carrera Mikrograph 1/100th Second Chronograph

TAG Heuer vzdáva hold legendárnym stopkám Heuer Mikrograph z roku 1916, ktoré ako prvé na svete v roku 1916 zmerali čas s presnosťou na 1/100 sekundy, a ktoré písali históriu viac ako 50 rokov pri meraní času vo vysokorýchlostných športoch. Na to nadväzuje limitovaná edícia TAG Heuer Carrera Mikrograph 1/100th of second Chronograph. Hodinky boli navrhnuté, patentované, vyvinuté a vyrobené v La Chaux-De-Fonds, "TAG Heuer Haute Horlogerie" dielni, kde boli vytvorené aj Monaco V4.

TAG Heuer CARRERA MIKROGRAPH 1/100th of a Second Chronograph sú prvé náramkové hodinky s chronografom, ktoré sú schopné merať čas s presnosťou na stotiny sekundy výhradne pomocou mechanického strojčeka. Chronograf bol predstavený v januári 2011 a okamžite sa stal predmetom záujmu zberateľov z celého sveta.

Unikátny in-house mechanický kaliber má dva zotrvačníky, ten pre chronograf kmitá vo frekvencii 360’000 kmitov za hodinu, zotrvačník pre bežný čas vibruje v bežnej frekvencii 28’800 kmitov za hodinu.

Hodinky majú masívne 43mm puzdro z ružového zlata krásne kombinovanom s krémovým a hnedým ciferníkom a s hnedým remienkom z aligátora. Z ružového zlata sú aj ručičky, stopky, korunka a spona na remienku. Vďaka zafírovej zadnej strane puzdra je mechanizmus hodiniek viditeľný. Sú vode odolné do 100 metrov.

ČO ROBÍ TIETO HODINKY VÝNIMOČNÝMI

  Prvý chronograf s centrálou ručičkou pre stotiny sekundy. Ručička urobí jednu rotáciu okolo ciferníka za sekundu a 100 kmitov za sekundu (3-krát rýchlejšie ako historický Heuer model). Žiadne záchvevy nie sú viditeľné.
  Dvojitý kontrolný systém: jeden pre chronograf a jeden pre čas na hodinkách. Ide o prvé stopky so stotinou sekundy na náramkových hodinkách. Dva zotrvačníky (4Hz hodiny and 50Hz chronograf) sú viditeľné cez otvorenú zadnú stranu puzdra.
  Na rozdiel od tradičného chronografu, stopky nie sú závislé na hodinkách. Chronograf môže byť odštartovaný alebo zastavený nezávisle na funkcii hodiniek

Ciferník

  Ľahko-čitateľná stupnica chronografu na vonkajšom okraji ciferníka ukazuje desatiny a stotiny sekundy.
  Energetická rezerva chronografu je na dvanástke. 90-minútová rezerva je nezávislá od rezervy hodiniek (dva nezávislé zdroje). Hodinky disponujú 42-hodinovou rezervou.
  Sekundovka chronografu a dátumovka sú na šestke.
  Minúty chronografu sú odrátavané na trojke.
  Malá sekundovka je na deviatke.