TAG HEUER, GOOGLE A INTEL PREDSTAVUJÚ INTELIGENTNÉ HODINKY

20. 3. 2015

TAG Heuer, Google a Intel predstavili partnerstvo, ktoré prinesie na trh nové inteligentné hodinky, tzv. smart watch. Na hodinkách s logom TAG Heuer sa Intel postará o hardvérovú stránku, Google o softvérovú stránku a TAG Heuer o dizajn a sofistikované manufaktúrne spracovanie. Podľa zatiaľ neoverených informácií sa bude dizajn niesť v štýle slávnej kolekcie Carrera.

TAG Heuer, Google a Intel predstavujú inteligentné hodinky

Spolupráca bola oficiálne oznámená na výstave v Bazileji počas tlačovej konferencie vo štvrtok 19. marca 2015 v stánku TAG Heuer. Páni Jean-Claude Biver, prezident vo Watch Division LVMH Group a výkonný riaditeľ spoločnosti TAG Heuer, David Singleton, technický riaditeľ v Android Wear a Michael Bell, korporátny viceprezident a generálny manažér Intel New Devices Group spolu vystúpili na pódiu.

Tieto spoločnosti spolu vytvoria produkt, ktorý je luxusný, a zároveň neustále podporuje každodenné aktivity svojho nositeľa — kulmináciou inovácií, kreativity a dizajnu z kalifornského Silicon Valley a Watch Valley v švajčiarskom La Chaux-de-Fonds.

“Švajčiarske hodinárstvo a Silicon Valley skĺbia technologické inovácie a hodinársku spoľahlivosť. Naša spolupráca ponúka bohaté synergie, formovanie silného partnerstva s obrovským potenciálom pre všetky tri spoločnosti,” povedal Jean-Claude Biver.

Guy Sémon, generálny manažér TAG Heuer dodáva: “Kvalita švajčiarskeho hodinárstva má svetové renomé. Keď sa to spojí s kreatívnymi technológiami a globálnou silou dvoch spoločností Intel a Google, vďaka platforme Android Wear založenej na Intel technológii, budeme svedkami technologickej revolúcie v našom priemysle, v ktorej čele bude TAG Heuer.”

David Singleton poznamenal, “Spojením krásy a technológií švajčiarske hodinky inšpirovali celé generácie umelcov a inžinierov, ako aj nás v spoločnosti Google. Tešíme sa na spoluprácu s TAG Heuer a Intel a na unikátne emócie a inovácie na luxusnom trhu. Vďaka platforme Android Wear si vieme predstaviť lepšie, krajšie a inteligentnejšie hodinky.”

“Pracujeme na tom, aby technológie prinášali väčšiu hodnotu a využiteľnosť pre ľudí. Intel verí, že kolektívny prístup bude inšpirovať k novým inováciám v takzvaných wearable technológiách. Spolupráca s TAG Heuer a Google nás posúva bližšie k vízii wearable technológií so smart hodinkami, ktoré posunú túto kategóriu vyššie,” poznamenal Michael Bell.