TAG HEUER PREDSTAVUJE HODINKY "TAG HEUER CONNECTED"

20. 11. 2015

Prvé inteligentné hodinky vyvinuté švajčiarskou luxusnou značkou, s Intel procesorom a operačným systémom Android Wear™

#ConnectedToEternity
 

TAG Heuer predstavuje hodinky "TAG Heuer Connected"

New York, USA, 9.11.2015 – TAG Heuer, Intel Corporation a Google predstavili inteligentné hodinky navrhnuté luxusným švajčiarskym výrobcom hodiniek TAG Heuer s procesorom Intel a s operačným systémom Android Wear.

Hodinky TAG Heuer Connected s technológiou Intel Inside odhalili na tlačovej konferencii v symbolickej veži LVMH Jean-Claude Biver, ktorý je CEO spoločnosti TAG Heuer a prezident LVMH Group's Watches Division, Brian Krzanich, CEO spoločnosti Intel Corporation a David Singleton, Vice President of Engineering pre Android vo firme Google.

Jean-Claude Biver oznámil: "Sme nesmierne hrdí na to, že vám môžeme predstaviť prvé inteligentné hodinky, ktoré uvádzajú našu firmu s viac ako 150 ročnými skúsenosťami pevne do budúcnosti. Hodinky TAG Heuer Connected predstavujú budúcnosť a kvalitu, ktorá trvá večne."

Brian Krzanich zdôraznil: "Intelové jadro využíva smart technológie pre sprostredkovanie vašich jedinečných zážitkov. Spoločne s TAG Heuer a Google sme vytvorili krásne, inteligentné a funkčné zariadenie, ktoré spája najnovšie IT inovácie s viac ako sto rokmi skúseností vo výrobe hodiniek, nadčasovou estetikou a prvotriednou kvalitou."

David Singleton súhlasil: "Od služby Google Search po inteligentné hodinky, Google sa vždy snaží dodávať vám správne informácie, v správnom čase a na správnom mieste. Práve systém Android je to ako prevádzame tieto skúsenosti do mnohých zariadení na celom svete. TAG Heuer Connected so systémom Android Wear, sú luxusné hodinky, ktoré sú nielen krásne ale aj veľmi užitočné. Sme nadšení, že ich môžeme predstaviť v kooperácii s TAG Heuerom a Intelom."

Čo sú hodinky TAG Heuer Connected?

Hodinky TAG Heuer Connected s procesorom Intel sú luxusné hodinky, ktoré ťažia z viac než 150 rokov švajčiarskych odborných znalostí, savoir-faire a kultúrneho dedičstva firmy TAG Heuer, prestížneho výrobcu hodiniek so sídlom v La Chaux-de-Fonds, kolíske švajčiarskeho hodinárstva, ktoré je na zozname Svetového dedičstva UNESCO a leží v nadmorskej výške 1000 metrov uprostred alpských pastvín a hôr.

Práve tu hodinári trávili zimy vo svojich dielňach (v lete sa venovali pastvinám) už od 18. storočia, vyvíjali neuveriteľné hodinky, ktoré si vybudovali jedinečnú povesť a imidž kvality a exkluzivity, ktoré majú švajčiarske hodinky na celom svete dnes. Už viac ako 150 rokov TAG Heuer vyrába elegantné športové hodinky, vrátane niektorých z najpresnejších chronografov produkovaných švajčiarskym hodinárskym priemyslom.

Dizajn TAG Heuer Connected je výrazný predovšetkým vďaka pravému ciferníku chronografu s priemerom 46 mm, ktorého telo je vyrobené z titánu, moderného materiálu zaisťujúceho, že hodinky sú ľahšie a odolnejšie než tie vyrobené z tradičných materiálov ako je oceľ či zlato. Doplnené čiernym kaučukovým náramkom (dostupnom v ďalších šiestich farbách - červenej, modrej, bielej, oranžovej, zelenej a žltej - je možné zakúpiť ich samostatne), s prackou z titánu, majú úroveň elegancie a kvality, na ktoré sme zvyknutí pri švajčiarskych hodinkách. Cena je 1500 dolárov, 1350 eur, 1400 švajčiarskych frankov, či 1100 libier.

Získajte zo svojích hodiniek čo najviac ...

Prvýkrát za svoju históriu TAG Heuer vyvinul tri digitálne ciferníky, ktoré sa vyznačujú okamžite rozpoznateľným dizajnovým rukopisom kolekcie TAG Heuer Carrera, vrátane typických ručičiek, indexov hodín, číselníka, dátumovky a stopiek.

K dispozícií teda budú 3 ciferníky: chronograf, 3-ručičkový ciferník a GMT ciferník, všetky zobrazujú dátum a sú k dispozícii vo výbere z troch farieb (čiernej, tmavo modrej alebo perleťovo bielej), verne reprodukujú vzhľad a funkciu pravého číselníka s tieňmi pod ručičkami a krásnymi svetelnými efektmi. A pretože TAG Heuer Connected sú predovšetkým hodinky, digitálne ručičky a indexy zostávajú viditeľné za všetkých okolností, aj keď sú hodinky v úspornom režime.

Čoskoro budú k dispozícií aj iné ciferníky, exkluzívne vytvorené ambasádormi TAG Heuer cez aplikáciu TAG Heuer app, ktorú si budete môcť stiahnuť z Google Play Store.

Skutočný pocit exkluzivity

TAG Heuer Connected sú skutočné hodinky, odráža sa to na vzhľade ich ciferníku, ručičiek, ale majú taktiež "interaktívne podciferníky", a to vďaka jedinečnému spôsobu, akým sa na hodinkách zobrazujú aplikácie.

Princíp je jednoduchý: ciferník a ručičky sa zobrazujú vždy, zatiaľ čo najviac relevantné informácie z partnerských aplikácií sa zobrazia vo vnútri troch chronografov na ciferníku pri 12., 6. a 9. hodine, elegantne integrovaných do dizajnu hodiniek.

Máte záujem? Stačí sa dotknúť aplikácie ktorá Vás zaujíma a môžete pracovať s aplikáciou na celom displeji.

Obľúbené aplikácie, športové novinky či upozornenia... Všetko je ľahko ovládateľné a umožňuje užívateľovi informácie jednoducho prečítať, užívateľ sa môže sústrediť na podstatné, bez toho aby bol narušený klasický vzhľad hodiniek. Tieto aplikácie prispôsobené špeciálne pre TAG Heuer sú k dispozícii exkluzívne, patria tu napríklad Insiders (životný štýl), GolfShot Pro (golf), RaceChrono Pro (automobilové preteky) a Viewrangers (navigácia), ktoré budú ponúkané zdarma. Taktiež bol špeciálne vyvinutý Software Development Kit (SDK), ktorý umožní ďalšie rozšírenia.

Okrem toho, TAG Heuer prináša aj klasické funkcie, ktoré sú kľúčovou súčasťou hodiniek: časovač, alarm a stopky, ktorých dizajn je verný tradíciám značky.

Smart. Ale do akej miery?

Život, cestovanie, získavanie informácií, kontaktovanie... Hodinky TAG Heuer Connected sú vaším perfektným pomocníkom. Spájajú to najlepšie z oboch svetov: veľkolepé hodinky TAG Heuer s najmodernejšími technológiami.

TAG Heuer pri vývoji hodiniek úzko spolupracoval s firmami Intel a Google a vytvoril tak luxusné hodinky, ktoré sú kombináciou konektivity a výpočtovej technológie s dedičstvom švajčiarskeho hodinárstva. Hodinky sú vybavené Intel® Atom™ procesorom Z34XX a využívajú platformu Android Wear.

Intel vyvinul systém vnútri hodiniek, ktorý optimalizuje výkon a umožňuje celý rad možností pripojenia, vrátane audio streamingu, Bluetooth a Wi-Fi pripojenia, rovnako ako možnosti využitia celého radu funkcií, ktoré ponúka OS Android Wear.

Okrem 4 GB pamäte a batérie, ktorá vydrží celý deň vďaka najnovšej generácii lítiových batérií, sú hodinky TAG Heuer Connected vybavené malým mikrofónom pre komunikáciu s Google Voice a dotykovou obrazovkou zo zafírového skla. Hodinky sú odolné voči vode pri každodennom používaní (majú stupeň IP67 odolnosti voči vode).

Čo v prípade, že nemáte telefón s vami? Žiadny problém. Hodinky naďalej fungujú, zobrazujú a vymieňajú informácie, synchronizujú dáta, a pokiaľ ste pripojení na Wi-Fi, zostávajú pripojené ku cloudu. Prirodzene, jeho rezidentné aplikácie (hudba, časovač, alarm, krokomer) zostanú aktívne, aj keď nie je k dispozícii žiadne pripojenie.

Android Wear otvára hodinkám priestor na nekonečné možnosti, v ekosystéme, ktorý sa vyvíja každý deň: tisíce aplikácií Android sú už pre hodinky TAG Heuer Connected k dispozícii k stiahnutiu. Kľúčové aplikácie, ktoré v súčasnej dobe používajú milióny ľudí, ako je Google Fit, Google Prekladač, Google Maps a Google Search, sú už k dispozícii a dokážu Vám jednoducho sprostredkovať informácie ktoré potrebujete.

Hodinky možno ľahko synchronizovať s akýmkoľvek telefónom podporujúcim systém Android 4.3+ alebo iOS 8.2+. Možno ich nabíjať dotykovou nabíjačkou. Jednoducho položíte hodinky navrch a nabíjajú sa.

Hodinky majú dvojročnú záruku, rovnako ako ostatné TAG Heuer hodinky.

Smart hodinky sú tiež ideálnym nadčasovým darčekom

A nakoniec, kto si zaplatí hodinky TAG Heuer Connected bude mať príležitosť vymeniť ich za mechanické hodinky s pravým švajčiarskym strojčekom vo vnútri.

Na konci dvojročného záručného obdobia smart hodiniek môžu zákazníci ísť do TAG Heuer predajne a vymeniť TAG Heuer Connected za mechanické Swiss Made Carrera hodinky. S podobným dizajnom, tiež vyrobené z titánu, boli tieto mechanické hodinky exkluzívne vyvinuté pre majiteľov smart hodiniek. Ich cena je 1500 dolárov, 1350 eur, 1400 frankov, 1100 libier.

Pre kompletný zážitok bola vyvinutá on-line platforma, ktorá spája dohromady všetkých užívateľov

Špecializovaná online platforma tagheuerconnected.com bola vytvorená pre zdieľanie nových funkcií a sťahovanie partnerských aplikácií, ktoré sú k dispozícii pre smart hodinky.

Hodinky TAG Heuer Connected si môžete u nás zakúpiť už v prvom štrťroku 2016.