TAG HEUER VZDÁVA HOLD MUHAMMADOVI ALIMU

12. 11. 2016

Výnimočný večer 
Pocta „Greatest of all time“

TAG Heuer a Muhammad Ali Enterprises spojili sily na oslavu legendárneho boxera a charitatívneho podujatia

TAG HEUER VZDÁVA HOLD MUHAMMADOVI ALIMU

- TAG Heuer vzdalo poctu Muhammadovi Alimu zorganizovaním charitatívneho podujatia, na ktorom sa zúčastnili - Lonnie Ali – vdova po Muhammadovi Alim, známe osobnosti zo sveta boxu, ktoré s Alim boxovali - George ChuvaloEarnie Shavers a pästiari ktorých inšpiroval - Evander HolyfieldRoberto Durán a Julio César Chávez González.

- Na tomto podujatí sa tiež zúčastnili - rodina TAG Heuer, ambasádori Tom BradyHenrik Lundqvist, a Iris Apfel, priateľka značky.

- Spoluorganizátorom podujatia bol Paul "Magický muž" Malignaggi v slávnej telocvični Gleason’s Gym v DUMBO, v Brooklyne, kde Muhammad Ali trénoval, za prítomnosti jej majiteľa a manažéra Bruca Silverglada.

- Príhovor mal Jean-Claude Biver, CEO TAG Heuer a prezident LVMH Watch Division, organizátor tohto charitatívneho podujatia, ktorý stretol Muhammada Aliho pred štyrmi rokmi.

- Na tomto podujatí boli Centru Mohammeda Aliho predstavené jedinečné pamätné hodinky od TAG Heuer, spolu s párom podpísaných boxeristických rukavíc, ktoré sa tu dražili. Výťažok putoval na konto Centra Muhammada Aliho (Louisville, KY).

"Tribute to Muhammad Ali” - kolekcia špeciálnej edície hodiniek z ocele, bola taktiež odhalená na tomto podujatí – inšpirovaná slávnymi hodinkami TAG Heuer Ring-Master - aktuálne vystavených v múzeu TAG Heuer.

Pocta Mohammedovi Alimu

Muhammedovi Alimu sa pripisujú niektoré z najlegendárnejších okamihov v športe a v histórii občianskeho práva. Aj po viac ako 50 rokoch od zisku zlatej olympijskej medaily v roku 1960 v Ríme, ostal Ali jednou z najvýznamnejších osobností histórie.

Jeho vynikajúca pracovná etika, revolučné techniky a nebojácnosť pri obhajovaní svojho presvedčenia, to všetko je súčasťou legendy akou Muhammed Ali bol. Dostal nespočetné ocenenia a vyznamenania, bol menovaný Sports Illustrated „Športovcom storočia“, GQ „Atlétom storočia“, bol poslom mieru Spojených Národov, získal prezidentskú Medailu slobody a ocenenie od Amnesty International za dosiahnuté celoživotné výsledky.

Charitatívne podujatie

Brooklyn, New York – 25. október 2016 – na oslavu „Najlepšieho v histórii“ GOAT - the “Greatest Of All Time”- toto charitatívne podujatie sa konalo v slávnej telocvični Gleason’s Gym (DUMBO, Brooklyn), kde trénoval Muhammed Ali. . Podujatie bolo organizované spoločnosťami TAG Heuer a Muhammad Ali Enterprises a výťažok z tohto podujatia bol venovaný Centru Muhammeda Aliho.

Čestného podujatia sa zúčastnila Lonnie Ali, bývalí súperi Mohammeda Aliho - George Chuvalo a Earnie Shavers a pästiari, ktorých kariéra bola ovplyvnená tou jeho - Evander HolyfieldRoberto Durán a Julio César Chávez.

Rodina TAG Heuer

Celkový obraz podujatia dotváral Jean-Claude Biver, TAG Heuer CEO a prezident divízie hodiniek LVMH, ktorý sa stretol so šampiónom v decembri 2012, sprevádzaný ambasádormi a priateľmi značky:

- Tom Brady – známy quaterback z New England Patriots, ktorý mal úlohu licitátora spolu so Stéphanie Landessom,
- Henrik Lundqvist, švédsky hokejista z tímu New York Rangers, jeden z najlepších brankárov sveta,
- Iris Apfel, americká biznismenka, interiérová dizajnérka a módna návrhárka

Paul “Magic Man” Malignaggi spoluorganizátor podujatia.

Telocvičňa Gleason’s Gym – výnimočné miesto

Podujatie sa konalo v telocvični Gleason’s Gym, legendárnom boxerskom klube (DUMBO, Brooklyn). Okrem Muhammeda Aliho v klube trénovalo aj viac ako 130 svetových šampiónov v boxe, z ktorých mnohý boli ocenený Zlatými rukavicami.

Viac ako 65 rokov je klub situovaný na prvom poschodí nenápadnej budovy v tejto obľúbenej juhovýchodnej štvrti New Yorku. Hneď ako sa otvoria dvere ste vtiahnutý do sveta boxu. Na stenách sú plagáty bývalých šampiónov v boxe, v hale sú štyri boxerské ringy, boxovacie mechy a bežecké pásy. Fotky Mohammeda Aliho sú všade.

Majiteľ telocvične, 75 ročný Bruce Silverglade s hrdosťou pripomína prepojenie medzi Gleason's Gym a šampiónom. „Sem prišiel trénovať pred zápasom ktorým nadchol svet“, spomína na slávny zápas z roku 1964, medzi Alim (narodil sa 17. Januára, 1942, v Luisville, Kentucky ako Cassius Marcellus Clay) a držiteľom majstrovského titulu v ťažkej váhe Sonym Listonom. Týmto zápasom sa zrodila legenda Muhammada Aliho, keď na prekvapenie všetkých porazil držiteľa titulu v šiestich kolách. Bojoval so Sonnym Listonom, urputným a obávaným súperom. V porovnaní s ním bol Ali mladý, recitoval básne a bol odhodlaný dobiť svet. Všetci ten zápas chceli vidieť.

Pamätné hodinky

Jedinečné pamätné zlaté hodinky boli prezentované Centrom Mohammeda Aliho (Louisville, Kentucky) spolu s párom podpísaných boxerských rukavíc, pamätnou medailou, certifikátom pravosti, všetko zabalené v ozdobnom koženom kufríku vyrobeného pre túto príležitosť vo Švajčiarsku.

Jedinečné hodinky, vytvorené spoločnosťou TAG Heuer, boli inšpirované slávnymi stopkami Ring-Master predstavenými v roku 1957, ktoré sú aktuálne vystavené v múzeu TAG Heuer. Stopky Ring-Master boli vybavené siedmimi fazetami, každá s inou stupnicou, vrátane jednej určenej pre box.

Hodinky boli vydražené a výťažok z aukcie bol venovaný Centru Muhammeda Aliho.