ZENITH EL PRIMERO SPORT

19. 3. 2015

STOPERCENTNÝ ŠPORTOVÝ CHRONOGRAF

Zenith predstavuje nový model svojej ikonickej kolekcie: chronograf El Primero Sport. Model prichádza v troch klasických sofistikovaných variantoch hodných dedičstva skvelej tradície športových chronografov. Jeho oceľové puzdro s priemerom 45 mm ukrýva slávny strojček El Primero 400 B automatic chronograph oscilujúci vo frekvencii 36.000 kmitov za hodinu.

ZENITH EL PRIMERO SPORT

Ikonická kolekcia El Primero víta nový rad sofistikovaných chronografov reprezentujúcich významnú tradíciu športových chronografov. Tri verzie nového modelu El Primero Sport zdôrazňujú rozhodnú mužskú osobnosť podtrhnutú veľkosťou oceľového puzdra a mimoriadne športovým charakterom funkcií. Ich osobitý charakter odráža podstatu športových hodiniek a prirodzene ich radí do rodovej línie nesmrteľných modelov. Poháňané kalibrom El Primero 400 B, strojček chronografu disponuje integrovaným stĺpikovým kolieskom a kmitá v tepe 36.000 kmitov za hodinu. Nový model El Primero Sport zdedil DNA slávneho chronografu El Primero 1969, ktorého je bezpochyby mimoriadne cenným potomkom.

ATLETICKÁ POSTAVA
Nový El Primero Sport chronograf v drsnom puzdre s impozantným priemerom 45 mm je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Korunka a ryhované tlačidlá zaručujú optimálne uchopenie, vode odolný je do hĺbky 200 metrov. Atleticky stavaný model El Primero Sport pokračuje cez ergonomické úchytky na napojenie remienka v zvažujúcich sa krivkách, aby dokonale sadol na zápästí. Zafírové sklíčko chráni ciferník a je použité aj na zadnom kryte puzdra, aby bolo možné vidieť fascinujúci mechanizmus El Primero 400 B.

TVÁR NOVEJ KLASIKY
Ciferník cez silný, neobyčajne mužný dizajn, vyjadruje dynamickú povahu chronografu. Na ciferníku v striebornej alebo v bridlicovo-sivej farbe vyniká značenie hodín s luminiscenčnými prvkami a impozantné ručičky, umožňujúce ľahké čítanie centrálnych hodín a minút. Malé ciferníky sú tiež rozložené tak, aby bolo optimalizované odčítanie. Sekundová ručička chronografu, nesúca emblém hviezdy, je odetá v červenej s ozvenou v nápise “36’000 VpH” v karmínovej červenej vo vrchnej časti ciferníka. Stupnica tachometru sa objavuje vo vnútornom kruhu fazety.

ŠPORTOVÉ VARIÁCIE
Novinka v kolekcii El Primero poskytuje potenciál pre variácie a objavuje sa v dvoch farbách ciferníkov – striebornej a bridlicovo-sivej – doplnenými troma rôznymi verziami remienka. Klasicky decentný prvý model sedí s elegantným tmavo-hnedým remienkom z kože aligátora. Druhý model s bridlicovo-sivým ciferníkom prichádza s pohodlným oceľovým náramkom kombinujúcim brúsené a leštené články a vyžaruje drsný športový vzhľad. Tretí model dopĺňa bridlicovo-sivý ciferník ladiacim čiernym kaučukovým remienkom.

NAJPRESNEJŠÍ SÉRIOVO-VYRÁBANÝ CHRONOGRAF NA SVETE
Žiaden zoznam kvalít, ktorými je El Primero 400B kaliber obdarený, by nebol kompletný bez uvedenia jeho príbuzenstva s najpresnejším sériovo vyrábaným chronografom na svete, vychýreným El Primero, ktorý navrhol Zenith v roku 1969 a obdaroval ho radom legendárnych vlastností. Tento klasický chronograf si obratne zachováva svoje základné kvality vrátane integrovanej konštrukcie so stĺpikovým kolieskom, ako aj frekvenciu 36.000 kmitov za hodinu so zárukou presnosti na 1/10 sekundy. Kombináciou vysokej frekvencie a pozoruhodnej viac ako 50 hodinovej energetickej rezervy, strojček El Primero 400 B poháňa centrálne hodinky, malú sekundovú ručičku na deviatke, všetky funkcie chronografu a dátumovku na šestke.

EL PRIMERO SPORT

• EL PRIMERO AUTOMATICKÝ CHRONOGRAF – 36,000 KMITOV/HODINA
• VODE-ODOLNÉ DO 200 METROV
• SKRUTKOVACIE TLAČIDLÁ
• STUPNICA TACHOMETRA

POHYB
El Primero 400 B, automatický
Kaliber: 13¼‘‘‘ (priemer: 30 mm)
Hrúbka: 6.60 mm
Komponenty: 326
Drahokamy: 31
Frekvencia: 36,000 vph – (5 Hz)
Energetická rezerva: min. 50 hodín
Zakončenie: kmitajúce závažie zdobené motívom Côtes de Genève

FUNKCIE
Centrálne hodiny a minúty
Malá sekundová ručička na 9.hodine
Dátum na 6.hodine
Chronograf presný na
1/10 sekundy
• 12-hodinové počítadlo na 6.hodine
• 30-minútové počítadlo na 3.hodine
• Centrálna sekundová ručička chronografu
• Stupnica tachometra

PUZDRO, CIFERNÍK A RUČIČKY
Materiál: oceľ
Priemer: 45 mm
Priemer ciferníka: 39.70 mm
Sklo: klenutý kryštál zafíru s anti-reflexnou úpravou na oboch stranách
Zadná strana: transparentný kryštál zafíru
Vode-odolné: 20 ATM
Ciferník: lamé strieborná farba alebo bridlicovo-sivá
Značenie hodín: rhodiový povrch, fazetované a pokryté so Superluminova SLN C1
Ručičky: rhodiový povrch, fazetované a pokryté so Superluminova SLN C1

REMIENKY/NÁRAMKY A SPONY
Hnedá koža aligátora (s ochrannou kaučukovou podšívkou), kaučukový remienok alebo kovový náramok
Oceľová trojitá skladacia spona